📌 Soros bizalmi emberei és a brüsszeli balliberális elit szereplői
Bemutatjuk a Magyar Péter mentelmi ügyét tárgyaló EP-szakbizottságot
Az Európai Parlament illetékes jogi szakbizottsága (JURI) a tegnapi nap folyamán - a nyilvánosság teljes kizárása mellett - tartotta meg első ülését Magyar Péter mentelmi ügyében, amelyet a magyar vádhatóság - többek között - a tavaly nyári diszkóbotrány során megvalósuló lopás bűncselekményének alapos gyanúja miatt kezdeményezett a strasbourgi testületnél, a TISZA Párt elnöke mentelmi jogának felfüggesztése érdekében.
Ismert, hogy a politikus a mĂşlt nyáron botrányosan Ă©s erĹ‘szakosan viselkedett egy belvárosi szĂłrakozĂłhelyen, amit több jelenlĂ©vĹ‘ szemĂ©ly is videĂłra vett. Az EP-kĂ©pviselĹ‘ ezt Ă©szlelve Ă©les szĂłváltásba keveredett egy ott tartĂłzkodĂł fĂ©rfival, majd egy hirtelen mozdulattal az Ă©rintett kezĂ©bĹ‘l kicsavarta a telefonját Ă©s zsebre tette. Ezt követĹ‘en - miután a biztonsági Ĺ‘rök kivezettĂ©k a helyszĂnrĹ‘l - a kĂ©szĂĽlĂ©kettöbbszöri kĂ©rĂ©s ellenĂ©re sem adta vissza a tulajdonosnak, kĂ©sĹ‘bb pedig szándĂ©kosan a Dunába hajĂtotta.
A hatályos magyar Ă©s uniĂłs jog szerint a bĂĽntetĹ‘eljárás eurĂłpai parlamenti kĂ©pviselĹ‘vel szembeni lefolytatására - Ăgy a tĂ©nyállás rĂ©szleteinek további tisztázására - a mentelmi jogának felfĂĽggesztĂ©sĂ©t követĹ‘en nyĂlik lehetĹ‘sĂ©g. Az EurĂłpai Parlament magyarországi kĂ©pviselĹ‘inek jogállásárĂłl szĂłlĂł 2004. Ă©vi LVII. törvĂ©ny 12. § (1) bekezdĂ©se Ă©rtelmĂ©ben az eurĂłpai parlamenti kĂ©pviselĹ‘ mentelmi jogának felfĂĽggesztĂ©se tárgyában pedig kizárĂłlag az EurĂłpai Parlament dönthet. S bár korábban Magyar PĂ©ter több alkalommal is a mentelmi jog eltörlĂ©se mellett szĂłlalt fel, most láthatĂłan minden erejĂ©vel azon van, hogy e jogintĂ©zmĂ©ny mögĂ© bĂşjva kerĂĽlje el a bĂĽntetĹ‘jogi felelĹ‘ssĂ©gre vonást.
Az EurĂłpai UniĂł kiváltságokrĂłl Ă©s mentessĂ©gekrĹ‘l szĂłlĂł 1965. április 8-i jegyzĹ‘könyve (7. jegyzĹ‘könyv) 9. cikke szerint az EurĂłpai Parlament ĂĽlĂ©sszakainak ideje alatt, az EurĂłpai Parlament kĂ©pviselĹ‘i saját államuk terĂĽletĂ©n a parlamentjĂĽk kĂ©pviselĹ‘ire vonatkozĂł mentessĂ©get Ă©lvezik. A jegyzĹ‘könyv azonban rögzĂti, hogy nem lehet hivatkozni a mentessĂ©gre olyan esetben, amikor valamely kĂ©pviselĹ‘t bűncselekmĂ©ny elkövetĂ©sĂ©ben tetten Ă©rnek, továbbá a mentessĂ©g nem akadályozhatja meg az EurĂłpai Parlamentet azon jogának gyakorlásában, hogy valamely kĂ©pviselĹ‘jĂ©nek mentessĂ©gĂ©t felfĂĽggessze.
Az EurĂłpai Parlament eljárási szabályzatának 5. cikke deklarálja, hogy a kiváltságokra Ă©s mentessĂ©gekre vonatkozĂł hatáskörĂ©nek gyakorlása során a Parlament fellĂ©p annak Ă©rdekĂ©ben, hogy demokratikus jogalkotĂł gyűlĂ©skĂ©nt megĹ‘rizze integritását, továbbá, hogy a parlamenti mentelmi jog nem a kĂ©pviselĹ‘k szemĂ©lyes kiváltsága. ĂŤgy a mentelmi jog felfĂĽggesztĂ©sĂ©re irányulĂł kĂ©relmeket - amint azt az eljárási szabályzat 6. cikke is rögzĂti - ezen elvek alapján kell Ă©rtĂ©kelnie az eljárĂł illetĂ©kes (jogi) szakbizottságnak, valamint a vĂ©gsĹ‘ döntĂ©st meghozĂł eurĂłpai parlamenti kĂ©pviselĹ‘knek is.
Azonban a mentelmi jog felfĂĽggesztĂ©sĂ©re, illetve a kiváltságok Ă©s a mentessĂ©gek fenntartására irányulĂł elĹ‘zetes ajánlást meghozĂł szakbizottság összetĂ©telĂ©t megvizsgálva, nehezen elkĂ©pzelhetĹ‘, hogy a brĂĽsszeli elittel paktumot kötĹ‘ Tisza párti elnök ĂĽgyĂ©ben az emlĂtett alapelveknek megfelelĹ‘ döntĂ©s szĂĽlessen, hiszen a testĂĽletet gyakorlatilag Soros György bizalmasai, valamint a szĂ©lsĹ‘sĂ©gesen magyarellenes balliberális erĹ‘k uralják.
ElĂ©g csak arra a sokatmondĂł tĂ©nyre gondolni, hogy maga a JURI jogi szakbizottság elnöke, Ilhan Kyuchyuk is szerepelt azon a NyĂlt Társadalom EurĂłpai Politikai IntĂ©zettĹ‘l (Open Society European Policy Institute) kiszivárgott, „MegbĂzhatĂł szövetsĂ©gesek az EurĂłpai Parlamentben 2014-2019” nĂ©vvel ellátott listán, amely a Soros Györgyhöz hű eurĂłpai parlamenti kĂ©pviselĹ‘ket tartalmazta. EbbĹ‘l kifolyĂłlag nem meglepĹ‘, hogy a bolgár EP-kĂ©pviselĹ‘, aki egyben a Momentumot korábban a soraiban tudĂł, balliberális Renew Europe kĂ©pviselĹ‘csoport elnöksĂ©gi tagja is, rendszeresen megszavazza a hazánkat alaptalanul elĂtĂ©lĹ‘ parlamenti határozatokat Ă©s állásfoglalásokat.
De nem Kyuchyuk az egyetlen szemĂ©ly a szakbizottságbĂłl, aki megtalálhatĂł az amerikai spekuláns szövetsĂ©geseinek nĂ©vsorában. Jana Toom, a Renew Europe egy másik elnöksĂ©gi tagjának, valamint Benifei Brando Maria, a Szocialisták Ă©s Demokraták ProgresszĂv SzövetsĂ©ge kĂ©pviselĹ‘jĂ©nek neve ugyancsak feltűnik a felsorolásban.
SzintĂ©n Ă©rdemes megemlĂteni Lara Wolters, a szakbizottság alelnökĂ©nek nevĂ©t is, aki rendszeresen társul a szĂ©lsĹ‘sĂ©gesen magyarellenes Daniel Freund hazánkat lejáratĂł akciĂłihoz.
ĂŤgy tett 2020 áprilisában, amikor a zöldpárti politikussal Ă©s számos Soros-szervezettel karöltve utasĂtotta Ursula von der Leyen-t a hazánkkal szembeni fellĂ©pĂ©sre, mondván, hogy a magyar kormány a koronavĂrus-járvány okozta veszĂ©lyhelyzet kihirdetĂ©sĂ©vel felszámolta a demokráciát.
De a holland Munkáspárt politikusa hasonlĂłan járt el 2022-ben is, amikor Freund mellett Tom Malinowski-val, az Obama-adminisztráciĂł korábbi helyettes-államtitkárával, a Soros által dollárszázmilliĂłkkal támogatott Human RightsWatch egykori washingtoni igazgatĂłjával kiegĂ©szĂĽlve, közös nyilatkozatban minĹ‘sĂtette hazánkat kleptokráciának, Ă©s felszĂłlĂtotta az EurĂłpai Bizottságot, valamint az USAkormányát a Magyországgal szembeni szankciĂłk kivetĂ©sĂ©re.
MellettĂĽk ne feledkezzĂĽnk meg Sergey Lagodinsky-rĂłl, a Zöldek/EurĂłpai Szabad SzövetsĂ©g kĂ©pviselĹ‘csoport alelnökĂ©rĹ‘l sem. A jelenleg bizottsági tag Lagodinsky 2021-ben mĂ©g a szakbizottság alelnökekĂ©nt, Ă©s az EurĂłpai Parlament vitás ĂĽgyekkel foglalkozĂł állandĂł elĹ‘adĂłjakĂ©nt,nyĂlt levĂ©lben jelentette ki, hogy „Lengyelország Ă©s Magyarország kormánya elutasĂtja az alapvetĹ‘ eurĂłpai Ă©rtĂ©keket”, Ă©s követelte velĂĽk szemben az uniĂłs források politikai alapĂş megvonását eredmĂ©nyezĹ‘, Ăşgynevezett jogállamiság feltĂ©telrendszer eszközĂ©nek alkalmazását.
És ha mindez nem lenne elĂ©g, Magyar PĂ©ter mentelmi ĂĽgyĂ©nek jelentĂ©stevĹ‘je az a Krzysztof Ĺšmiszek, aki 2024 májusáig felsĹ‘ szinten vett rĂ©szt Donald Tusk kormányában. A szocialista Ĺšmiszek ráadásul Ă©ppen annak az Adam Bodnar-nak volt a miniszterhelyettese, aki nem csupán arrĂłl ismert, hogy Soros György egyik legközelebbi lengyel bizalmasának számĂt (Bodnar a spekuláns által alapĂtott Báthory AlapĂtványnál „nevelkedett”), hanem arrĂłl is, hogyigazságĂĽgyi miniszterkĂ©nt sorozatosan sĂ©rti meg a lengyel alkotmányt, valamint a legalapvetĹ‘bb törvĂ©nyi elĹ‘Ărásokat.
A jogi szakbizottságban helyet foglalĂł EP-kĂ©pviselĹ‘ jogi felfogását azonban ezek a körĂĽlmĂ©nyek láthatĂłan nem zavarják - ami sokat elárul a joghoz valĂł „kreatĂv” viszonyárĂłl, Ă©s egyfajta indikátorkĂ©nt is szolgálhat a Magyar PĂ©ter mentelmi ĂĽgyĂ©ben valĂł eljárásával összefĂĽggĂ©sben -, hiszen a botrányos lengyel folyamatok ellenĂ©re is kijelentette, hogy a varsĂłi forgatĂłkönyvet hajtaná vĂ©gre hazánkban.
Azt pedig a tavaly októberi strasbourgi EP-vita óta tudjuk, hogy ebben a forgatókönyvben a brüsszeli elit főszereplője Magyar Péter. Így aztán senkit nem ér meglepetésként, hogy az ügyében jelentéstevő - másodállásban genderaktivista - Śmiszek egyaránt bensőséges kapcsolatot ápol a balliberális intézményi és a néppárti vezetőkkel is.
A szakbizottság most megtartott ülésén Magyar Péter ügyében csupán „eszmecsere” zajlott, ami azért is különösenfigyelemre méltó, mivel más, mentelmi jog felfüggesztését érintő esetek kapcsán érdemi meghallgatásokra is sor került. Mindez egybevág azzal az előzetes információval és várakozással, hogy Brüsszel szeretné a lehető legtovább elhúzni a jogi procedúrát, annak érdekében, hogy ezzel is sakkban tartsa a Tisza Pártot és vezetőjét. Ez a stratégia pedig láthatóan működik, hiszen a párt politikusai a háború, a genderpropaganda, illetve az illegális migráció támogatásának kérdésében is készségesen belesimulnak a brüsszeli elit elvárásaiba.
Mindezek alapján pedig alappal levonhatĂł az a következtetĂ©s, hogy annak ellenĂ©re, hogy gyakorlatilag megdönthetetlen erejű bizonyĂtĂ©kok (pl. kĂ©pfelvĂ©telek) tanĂşsĂtják Magyar PĂ©ter bűnössĂ©gĂ©t, nemcsak a jogi szakbizottság - a politikusra nĂ©zve kedvezĹ‘ - ajánlásának tartalma, hanem a balliberális többsĂ©gű EP vĂ©gsĹ‘ felmentĹ‘ döntĂ©se is elĹ‘re borĂtĂ©kolhatĂł.
Ez pedig remekĂĽl szemlĂ©lteti, hogyan Ărja felĂĽl a jogállamiságĂ©rt elĹ‘szeretettel aggĂłdĂł - ám Ĺ‘ maga a teljes befolyásoltság állapotában sĂnylĹ‘dĹ‘ - uniĂłs intĂ©zmĂ©nyrendszerben a politikai elvárás Ă©s megfontolás a jogot Ă©s az alapelveket, vĂ©gsĹ‘ soron pedig magát a moralitást is.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése