📌 Soros bizalmi emberei és a brüsszeli balliberális elit szereplői
Bemutatjuk a Magyar Péter mentelmi ügyét tárgyaló EP-szakbizottságot
Az Európai Parlament illetékes jogi szakbizottsága (JURI) a tegnapi nap folyamán - a nyilvánosság teljes kizárása mellett - tartotta meg első ülését Magyar Péter mentelmi ügyében, amelyet a magyar vádhatóság - többek között - a tavaly nyári diszkóbotrány során megvalósuló lopás bűncselekményének alapos gyanúja miatt kezdeményezett a strasbourgi testületnél, a TISZA Párt elnöke mentelmi jogának felfüggesztése érdekében.
Ismert, hogy a politikus a mĂşlt nyáron botrányosan Ă©s erĹ‘szakosan viselkedett egy belvárosi szĂłrakozĂłhelyen, amit több jelenlĂ©vĹ‘ szemĂ©ly is videĂłra vett. Az EP-kĂ©pviselĹ‘ ezt Ă©szlelve Ă©les szĂłváltásba keveredett egy ott tartĂłzkodĂł fĂ©rfival, majd egy hirtelen mozdulattal az Ă©rintett kezĂ©bĹ‘l kicsavarta a telefonját Ă©s zsebre tette. Ezt követĹ‘en - miután a biztonsági Ĺ‘rök kivezettĂ©k a helyszĂnrĹ‘l - a kĂ©szĂĽlĂ©kettöbbszöri kĂ©rĂ©s ellenĂ©re sem adta vissza a tulajdonosnak, kĂ©sĹ‘bb pedig szándĂ©kosan a Dunába hajĂtotta.
A hatályos magyar Ă©s uniĂłs jog szerint a bĂĽntetĹ‘eljárás eurĂłpai parlamenti kĂ©pviselĹ‘vel szembeni lefolytatására - Ăgy a tĂ©nyállás rĂ©szleteinek további tisztázására - a mentelmi jogának felfĂĽggesztĂ©sĂ©t követĹ‘en nyĂlik lehetĹ‘sĂ©g. Az EurĂłpai Parlament magyarországi kĂ©pviselĹ‘inek jogállásárĂłl szĂłlĂł 2004. Ă©vi LVII. törvĂ©ny 12. § (1) bekezdĂ©se Ă©rtelmĂ©ben az eurĂłpai parlamenti kĂ©pviselĹ‘ mentelmi jogának felfĂĽggesztĂ©se tárgyában pedig kizárĂłlag az EurĂłpai Parlament dönthet. S bár korábban Magyar PĂ©ter több alkalommal is a mentelmi jog eltörlĂ©se mellett szĂłlalt fel, most láthatĂłan minden erejĂ©vel azon van, hogy e jogintĂ©zmĂ©ny mögĂ© bĂşjva kerĂĽlje el a bĂĽntetĹ‘jogi felelĹ‘ssĂ©gre vonást.
Az EurĂłpai UniĂł kiváltságokrĂłl Ă©s mentessĂ©gekrĹ‘l szĂłlĂł 1965. április 8-i jegyzĹ‘könyve (7. jegyzĹ‘könyv) 9. cikke szerint az EurĂłpai Parlament ĂĽlĂ©sszakainak ideje alatt, az EurĂłpai Parlament kĂ©pviselĹ‘i saját államuk terĂĽletĂ©n a parlamentjĂĽk kĂ©pviselĹ‘ire vonatkozĂł mentessĂ©get Ă©lvezik. A jegyzĹ‘könyv azonban rögzĂti, hogy nem lehet hivatkozni a mentessĂ©gre olyan esetben, amikor valamely kĂ©pviselĹ‘t bűncselekmĂ©ny elkövetĂ©sĂ©ben tetten Ă©rnek, továbbá a mentessĂ©g nem akadályozhatja meg az EurĂłpai Parlamentet azon jogának gyakorlásában, hogy valamely kĂ©pviselĹ‘jĂ©nek mentessĂ©gĂ©t felfĂĽggessze.
Az EurĂłpai Parlament eljárási szabályzatának 5. cikke deklarálja, hogy a kiváltságokra Ă©s mentessĂ©gekre vonatkozĂł hatáskörĂ©nek gyakorlása során a Parlament fellĂ©p annak Ă©rdekĂ©ben, hogy demokratikus jogalkotĂł gyűlĂ©skĂ©nt megĹ‘rizze integritását, továbbá, hogy a parlamenti mentelmi jog nem a kĂ©pviselĹ‘k szemĂ©lyes kiváltsága. ĂŤgy a mentelmi jog felfĂĽggesztĂ©sĂ©re irányulĂł kĂ©relmeket - amint azt az eljárási szabályzat 6. cikke is rögzĂti - ezen elvek alapján kell Ă©rtĂ©kelnie az eljárĂł illetĂ©kes (jogi) szakbizottságnak, valamint a vĂ©gsĹ‘ döntĂ©st meghozĂł eurĂłpai parlamenti kĂ©pviselĹ‘knek is.
Azonban a mentelmi jog felfĂĽggesztĂ©sĂ©re, illetve a kiváltságok Ă©s a mentessĂ©gek fenntartására irányulĂł elĹ‘zetes ajánlást meghozĂł szakbizottság összetĂ©telĂ©t megvizsgálva, nehezen elkĂ©pzelhetĹ‘, hogy a brĂĽsszeli elittel paktumot kötĹ‘ Tisza párti elnök ĂĽgyĂ©ben az emlĂtett alapelveknek megfelelĹ‘ döntĂ©s szĂĽlessen, hiszen a testĂĽletet gyakorlatilag Soros György bizalmasai, valamint a szĂ©lsĹ‘sĂ©gesen magyarellenes balliberális erĹ‘k uralják.
ElĂ©g csak arra a sokatmondĂł tĂ©nyre gondolni, hogy maga a JURI jogi szakbizottság elnöke, Ilhan Kyuchyuk is szerepelt azon a NyĂlt Társadalom EurĂłpai Politikai IntĂ©zettĹ‘l (Open Society European Policy Institute) kiszivárgott, „MegbĂzhatĂł szövetsĂ©gesek az EurĂłpai Parlamentben 2014-2019” nĂ©vvel ellátott listán, amely a Soros Györgyhöz hű eurĂłpai parlamenti kĂ©pviselĹ‘ket tartalmazta. EbbĹ‘l kifolyĂłlag nem meglepĹ‘, hogy a bolgár EP-kĂ©pviselĹ‘, aki egyben a Momentumot korábban a soraiban tudĂł, balliberális Renew Europe kĂ©pviselĹ‘csoport elnöksĂ©gi tagja is, rendszeresen megszavazza a hazánkat alaptalanul elĂtĂ©lĹ‘ parlamenti határozatokat Ă©s állásfoglalásokat.
De nem Kyuchyuk az egyetlen szemĂ©ly a szakbizottságbĂłl, aki megtalálhatĂł az amerikai spekuláns szövetsĂ©geseinek nĂ©vsorában. Jana Toom, a Renew Europe egy másik elnöksĂ©gi tagjának, valamint Benifei Brando Maria, a Szocialisták Ă©s Demokraták ProgresszĂv SzövetsĂ©ge kĂ©pviselĹ‘jĂ©nek neve ugyancsak feltűnik a felsorolásban.
SzintĂ©n Ă©rdemes megemlĂteni Lara Wolters, a szakbizottság alelnökĂ©nek nevĂ©t is, aki rendszeresen társul a szĂ©lsĹ‘sĂ©gesen magyarellenes Daniel Freund hazánkat lejáratĂł akciĂłihoz.
ĂŤgy tett 2020 áprilisában, amikor a zöldpárti politikussal Ă©s számos Soros-szervezettel karöltve utasĂtotta Ursula von der Leyen-t a hazánkkal szembeni fellĂ©pĂ©sre, mondván, hogy a magyar kormány a koronavĂrus-járvány okozta veszĂ©lyhelyzet kihirdetĂ©sĂ©vel felszámolta a demokráciát.
De a holland Munkáspárt politikusa hasonlĂłan járt el 2022-ben is, amikor Freund mellett Tom Malinowski-val, az Obama-adminisztráciĂł korábbi helyettes-államtitkárával, a Soros által dollárszázmilliĂłkkal támogatott Human RightsWatch egykori washingtoni igazgatĂłjával kiegĂ©szĂĽlve, közös nyilatkozatban minĹ‘sĂtette hazánkat kleptokráciának, Ă©s felszĂłlĂtotta az EurĂłpai Bizottságot, valamint az USAkormányát a Magyországgal szembeni szankciĂłk kivetĂ©sĂ©re.
MellettĂĽk ne feledkezzĂĽnk meg Sergey Lagodinsky-rĂłl, a Zöldek/EurĂłpai Szabad SzövetsĂ©g kĂ©pviselĹ‘csoport alelnökĂ©rĹ‘l sem. A jelenleg bizottsági tag Lagodinsky 2021-ben mĂ©g a szakbizottság alelnökekĂ©nt, Ă©s az EurĂłpai Parlament vitás ĂĽgyekkel foglalkozĂł állandĂł elĹ‘adĂłjakĂ©nt,nyĂlt levĂ©lben jelentette ki, hogy „Lengyelország Ă©s Magyarország kormánya elutasĂtja az alapvetĹ‘ eurĂłpai Ă©rtĂ©keket”, Ă©s követelte velĂĽk szemben az uniĂłs források politikai alapĂş megvonását eredmĂ©nyezĹ‘, Ăşgynevezett jogállamiság feltĂ©telrendszer eszközĂ©nek alkalmazását.
És ha mindez nem lenne elĂ©g, Magyar PĂ©ter mentelmi ĂĽgyĂ©nek jelentĂ©stevĹ‘je az a Krzysztof Ĺšmiszek, aki 2024 májusáig felsĹ‘ szinten vett rĂ©szt Donald Tusk kormányában. A szocialista Ĺšmiszek ráadásul Ă©ppen annak az Adam Bodnar-nak volt a miniszterhelyettese, aki nem csupán arrĂłl ismert, hogy Soros György egyik legközelebbi lengyel bizalmasának számĂt (Bodnar a spekuláns által alapĂtott Báthory AlapĂtványnál „nevelkedett”), hanem arrĂłl is, hogyigazságĂĽgyi miniszterkĂ©nt sorozatosan sĂ©rti meg a lengyel alkotmányt, valamint a legalapvetĹ‘bb törvĂ©nyi elĹ‘Ărásokat.
A jogi szakbizottságban helyet foglalĂł EP-kĂ©pviselĹ‘ jogi felfogását azonban ezek a körĂĽlmĂ©nyek láthatĂłan nem zavarják - ami sokat elárul a joghoz valĂł „kreatĂv” viszonyárĂłl, Ă©s egyfajta indikátorkĂ©nt is szolgálhat a Magyar PĂ©ter mentelmi ĂĽgyĂ©ben valĂł eljárásával összefĂĽggĂ©sben -, hiszen a botrányos lengyel folyamatok ellenĂ©re is kijelentette, hogy a varsĂłi forgatĂłkönyvet hajtaná vĂ©gre hazánkban.
Azt pedig a tavaly októberi strasbourgi EP-vita óta tudjuk, hogy ebben a forgatókönyvben a brüsszeli elit főszereplője Magyar Péter. Így aztán senkit nem ér meglepetésként, hogy az ügyében jelentéstevő - másodállásban genderaktivista - Śmiszek egyaránt bensőséges kapcsolatot ápol a balliberális intézményi és a néppárti vezetőkkel is.
A szakbizottság most megtartott ĂĽlĂ©sĂ©n Magyar PĂ©ter ĂĽgyĂ©ben csupán „eszmecsere” zajlott, ami azĂ©rt is kĂĽlönösenfigyelemre mĂ©ltĂł, mivel más, mentelmi jog felfĂĽggesztĂ©sĂ©t Ă©rintĹ‘ esetek kapcsán Ă©rdemi meghallgatásokra is sor kerĂĽlt. Mindez egybevág azzal az elĹ‘zetes informáciĂłval Ă©s várakozással, hogy BrĂĽsszel szeretnĂ© a lehetĹ‘ legtovább elhĂşzni a jogi procedĂşrát, annak Ă©rdekĂ©ben, hogy ezzel is sakkban tartsa a Tisza Pártot Ă©s vezetĹ‘jĂ©t. Ez a stratĂ©gia pedig láthatĂłan működik, hiszen a párt politikusai a háborĂş, a genderpropaganda, illetve az illegális migráciĂł támogatásának kĂ©rdĂ©sĂ©ben is kĂ©szsĂ©gesen belesimulnak a brĂĽsszeli elit elvárásaiba.
Mindezek alapján pedig alappal levonhatĂł az a következtetĂ©s, hogy annak ellenĂ©re, hogy gyakorlatilag megdönthetetlen erejű bizonyĂtĂ©kok (pl. kĂ©pfelvĂ©telek) tanĂşsĂtják Magyar PĂ©ter bűnössĂ©gĂ©t, nemcsak a jogi szakbizottság - a politikusra nĂ©zve kedvezĹ‘ - ajánlásának tartalma, hanem a balliberális többsĂ©gű EP vĂ©gsĹ‘ felmentĹ‘ döntĂ©se is elĹ‘re borĂtĂ©kolhatĂł.
Ez pedig remekĂĽl szemlĂ©lteti, hogyan Ărja felĂĽl a jogállamiságĂ©rt elĹ‘szeretettel aggĂłdĂł - ám Ĺ‘ maga a teljes befolyásoltság állapotában sĂnylĹ‘dĹ‘ - uniĂłs intĂ©zmĂ©nyrendszerben a politikai elvárás Ă©s megfontolás a jogot Ă©s az alapelveket, vĂ©gsĹ‘ soron pedig magát a moralitást is.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése