📌 A nemzetközi baloldal által alkalmazott politikai eszköz segítségével próbálja elterelni a figyelmet Magyar Péter a pártja zűrös ügyeiről
A TISZA Párt elnöke a tőle megszokott stílusban és stratégia mentén próbálná menteni a menthetetlent, és különböző álhírek, általa kreált ügyek napirenden tartása révén elterelni a figyelmet a személyét és pártját érintő kínos kérdésekről, azonban e kétségbeesett próbálkozásai rendre a visszájára sülnek el. Ennek ellenére Magyar láthatóan nem adja fel, végső elkeseredettségében pedig egy már sokszor kipróbált, tipikus baloldali eszközzel igyekszik most magára vonni azegyre inkább kiábránduló ellenzéki nyilvánosság figyelmét, ezáltal szabadulva a botrányok szorításából.
A TISZA Párt elnöke a napokban jelentette be az ún. „Egymillió lépés menete” kezdeményezést, amelynekmegénekelt célja a „béke”; „a nemzeti összefogás”; valamint a „magyar nemzet egységének”; és „honfitársaink mindennapi problémáinak hangsúlyozása”. „Gyertek velünk, lépjünk együtt! Mert a béke és a nemzeti összetartás nem ülve születik” - fogalmazott Magyar.
Joggal merül fel a kérdést - és a magyar választópolgárok minden bizonnyal meg is teszik -, hogyha valóban így van, akkor a TISZA politikusai miért támogatják visszatérően a háborúpárti uniós döntéseket; miért dolgoznak minden erejükkel azon, hogy Magyarország és a magyar emberek ne jussanak hozzá a nekünk jogosan járó uniós forrásokhoz; és miért szítják a feszültséget, illetve hergelik a közvéleményt egy, az erdélyi magyarság sorsa szempontjából sorsdöntő időszakban?
Ami a konkrét kezdeményezést illeti, az ilyen és ehhez hasonló, pártpolitikai célzatú vonulások régóta a hazai baloldal eszköztárának részét képezik.
Korábban a Magyaréhoz kísértetiesen hasonló jelszavak mentén használt fel céljaira nehéz sorsú embereket az MSZP is a több alkalommal megtartott ún. „Éhségmenet”-eken keresztül, melyek során a résztvevők a Miskolc-Budapest közötti távot tették meg gyalog. Eközben a megmozdulásokat különböző pártpolitikai motívumú elemekkel vegyítették, amelyben többek között Tóbiás József az MSZP akkori, illetve Komjáthi Imre, a párt jelenlegi elnöke is közreműködött. Előbbi személy a 2015-ös megmozdulás szükségességét kifejtve, úgy fogalmazott, hogy „a hatalom igyekszik eltakarni a valóságot, azt, hogy Magyarországon dolgozói szegénység van”. Remekül szemlélteti az ilyen és ehhez hasonló ellenzéki demonstrációk hitelességét, hogy a „szocialista”képviselőről nem sokkal később kiderült, miszerint a milliomosok egyik közkedvelt helyén, a Kanári-szigeteken letelepedve látta legmegfelelőbbnek „ellátni” az országgyűlési képviselői feladatait.
Ugyancsak példaként lehetne említeni a „Tanárok Menete”címre keresztelt, 2016-os álcivil kezdeményezést, amelyszintén a politikai baloldal szerves közreműködésévelvalósult meg. Az ország különböző pontjain párhuzamosan szerveződő vonulások során számos baloldalhoz köthető szereplő szólalt fel, így mások mellett a Demszky Gábor házasságkötését levezető budaörsi polgármester, Wittinghoff Tamás, vagy a közhangulat hergelésében régóta élenjáró, Soros Györgyhöz köthető Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) vezetősége is. A PDSZ elnöke, Mendrey László például egyenesen a köznevelés javítását célul kitűző társadalmi konzultáció teljes bojkottjára szólított fel a demonstráció során.
Nem ez volt az egyetlen felvonulás, amelybe a PDSZ bekapcsolódott. 2023-ban további baloldalhoz kötődő álcivil szervezetek, többek között a Soroshoz kötődő noÁrMozgalom, illetve a Tanítanék Mozgalom által szervezett, „Tudásmenet” nevű akción is részt vett. A koncepcióezúttal is a már megszokott volt: a jogszerűtlen sztrájk miatti elbocsátások ellen tiltakozó résztvevők hat nap alatttették meg a Miskolc-Budapest közötti 180 km-es távolságot. Az esemény pedig ismételten a baloldali politikum gyámsága alatt zajlott, számos ellenzéki párt, egyebek mellett a Momentum, az MSZP és a DK képviselőinek közvetlen részvétele mellett, de felszólalt Gödöllő balliberális polgármestere, Gémesi György is.
Ugyanakkor nemcsak hazánkban, hanem a nemzetközi térben is előszeretettel használják politikai célok elérése érdekében a felvonulások eszközét.
Hasonló, a mielőbbi béke melletti kiállásnak nehezen nevezhető menetet tartottak például Lengyelországban az orosz-ukrán háború kitörésének első évfordulója kapcsán. „Mutassuk meg az ukránoknak, hogy nincsenek egyedül, hogy szolidárisak vagyunk velük, és a győzelemig támogatni fogjuk őket. Ez nagyon fontos számukra.” - buzdítottak csatlakozásra a szervezők.
A „365 nap hősiesség, 365 nap támogatás” szlogennel zajló demonstráció során a résztvevők ukrán zászlók kíséretében és az ország himnuszát énekelve, valamint a Ruszin-Szendi Romolusz által is előszeretettel használt „Slava Ukraini”jelszót skandálva vonultak a varsói orosz nagykövetségtől a lengyel Szejm épületéhez, így tisztelegve az ukránok előtt.
Magyar Péter mostani kezdeményezése azonbanlegközvetlenebbül egy, a nemzetközi globalista körökhöz és Brüsszelhez köthető friss megmozdulás ötletéből eredhet. Ugyanis még egy hónapja sincs annak, hogy az Aleksandar Vučić és kormánya ellen tüntető szerb demonstrálók egy csoportja biciklivel Szerbiából Strasbourgigtekert volna, és láss csodát, éppen tegnap - tehát nem sokkal a TISZA Párt elnökének bejelentését követően - ért célba az Európai Parlament épületéhez az ugyanezen társasághoz köthető ultrafutó váltó is. Mindez azért sem elhanyagolható körülmény, mert a szerb kormány, illetve sajtó szerint az országban zajló - olykor erőszaktól sem mentes -demonstrációk mögött bizonyítottan a Soros-hálózat húzódik meg, méghozzá vezető szerepkörben.
A TISZA Párt elnöke tehát egy visszatérően alkalmazottbaloldali eszközt vet be, hogy szabadulni próbáljon aszemélyét és pártját övező botrányok szorításából. A kérdés csupán az, hogy mindezt saját döntésből, vagy az egyre inkább elbizonytalanodó nemzetközi támogatói kör utasítására teszi-e.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése