📌 Bokros Lajos is felbukkant Magyar Péter testvérének lapjában

Az 1995-ös baloldali, ún. „stabilizációs program”(ismertebb nevén Bokros-csomag) máig ható negatív társadalom-lélektani és politikai következményeket eredményezett. 

Magyar Péter lapja, a személyesen a Tisza Párt elnökének testvére, Magyar Márton által vezetett kontroll.hu propagandaportál, kvázi PR interjút készített Bokros Lajossal, amelyben a korábbi baloldali pénzügyminiszterrel, a CEU tanárával újfent megvédhette a nevével fémjelzett példátlan megszorító csomagját. 

Az interjút, amelyet azóta folyamatosan promóznak a tiszások nem mellesleg egy másik régi, a TISZA Párt médiája által leigazolt balliberális megmondóember, Kéri László vezette, akinek a felesége Magyar Péterék szakértője, Petschnig Mária Zita egy Tisza-sziget rendezvényen a 13. havi nyugdíj után a többgyermekes édesanyák adómentességét is támadta. 

Kéri László és Petschnig Mária Zita tehát immár a Tisza Párt szekerét tolja a bukott szocialista párt helyett.

Kéri László feleségének képességeit jól demonstrálja, hogy a Gyurcsány Ferenc Megegyezés II. cím alatt a arról írt 2008 augusztusában (!), hogy “a nemzetközileg is figyelemre méltó egyensúlyjavulást az eddig kedvezıen alakuló külső konjunktúra mellett a belsı kereslet visszafogásának eszközeivel értük el” majd Gyurcsány Ferenc 2008 novemberében (!) már arról beszélt, hogy államcsőd szélén áll az ország.

Magyar Péterék másik közgazdász szakértője Raskó György amellett, hogy kritizálta a nyugdíjasok életet jelentősen könnyítő ÁFA - visszatérítést, azt mondta korábban, hogy “a Tiszának kedvez, hogy az idős korosztály tagjai közül a következő választásokig sokan, százezres nagyságrendben kiesnek mint szavazók.”

Visszatérve az ominózus beszélgetésre, Bokros a következő, példátlanul felelősséghárító gondolatmenettel mentegette a beláthatatlan károkat okozó intézkedés-csomagját: „Végre van egy jó válságunk, nehogy már eltékozoljuk. A válság olyan felismerésekre vezethet, és ad lehetőséget, amelyek igenis egy meggyökeresedett, de valójában a társadalom érdekeit nem szolgáló magatartásformát átfordítanak egy olyanba, ami sokkal jobban szolgálja a növekedést. Egyúttal a társadalmi szolidaritást jobban fejezi ki. És amikor ilyen válság van egy országba, akkor szerintem a döntéshozóknak és a politikai vezetőknek az a felelőssége, hogy ezt a magatartás-változást elősegítsék”.

Ezt követően az érdeklődő abba is betekintést kaphat, hogy akorábbi MSZP-s politikus miként vélekedik a magyar társadalomról: „Hát a magyar társadalom akkor még nem volt érett, de ebbe benne van az a vélelem, hogy később esetleg megérhetett volna, de sajnos nincs ilyen fejlődés, tehát nem érik meg a társadalom, ha úgy tetszik semmilyen válságkezelésre […]”

Bokros hangsúlyozza, hogy a magatartás-változás kiváltásához „nélkülözhetetlen  volt a tandíj, a családi pótlék egy részének visszavonása vagy bizonyos orvosi ellátások díjasítása”. Majd kifejti, hogy „nem a pénzről van szó, hanem arról van szó, hogy egy fenntartható, növekedési pályára vezéreljük át a magyar gazdaságot, ahol ráadásul még a társadalmi szolidaritás is magas hőfokon lobog”. 

Ahhoz, hogy átfogó képet kaphassunk arról, hogy a Tisza Párt médiájának meghívott vendége, miként képzeli el a „magas hőfokon lobogó társadalmi szolidaritást”, érdemes röviden áttekinteni a Bokros-csomag főbb elemeit:

• A gyermekgondozási segélyre, a családi pótlékra, a gyermeknevelési támogatásra jogosultak körének szűkítése;

• A nyugdíjkorhatár felemelése;

• A magánszféra béreire is kiható minimálbér-korlátozás az állami szférában;

• A felsőoktatás, a fogászati ellátás ingyenességének megszüntetése;

• A gyógyszerek állami támogatásának csökkentése;

• Munkaerő-leépítés a felsőoktatásban;

• stb. 

Az intézkedés-csomag a fentiek következtében, máig ható társadalom-lélektani-politikai következményeket eredményezett. Amellett, hogy radikálisan leromlott az általános életszínvonal, a gyermekvállalási hajlandóság is jelentősen visszaesett. Nem véletlen, hogy pedagógusok, diákok, tűzoltók több nagy tüntetésen is tiltakoztak a csomag ellen. A Pénzügyminisztérium előtt megtartott, 1995. március 22-i tüntetésen például több mint tízezer diák vett részt. 

A korábbi miniszter, a Soros-féle CEU tanára, ennek ellenére a mai napig kitartóan védi a lépéseit.

De ami az interjú kapcsán napjaink politikai valóságában - és TISZA Párt mögött egymás után felsorakozó óbaloldali szereplők ismeretében - talán a legfontosabb kérdés, hogy vajon miért biztosít felületet Bokrosnak politikai bűnei mentegetésére a Magyar Péterhez köthető kontroll.hu? 

Adott esetben a korábbi MSZP-s politikus személyében egy újabb bukott baloldali szereplőhöz nyúlthat az ellenzéki párt?


Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

📌 Végleg megdőlni látszik a Telex függetlenségi mítosza

📌 Panyi Szabolcs és az amerikai meló

📌 Gyurcsány 2006-os kampánydala szerzőjének a fia is bekerült az Árad a Tisza Kft. vezetésébe