📌Hadházy Ákos körül újabb pénzügyi furcsaságok jelentek meg
A volt orvostársa által vezetett cégnek egy év alatt közel 300%-al nőtt a bevétele
Korábban a konzervatív sajtóban is olvashattuk, hogy a Szekszárdi Állatkórházat vezető Hadházy Ákos, két munkatárssal dolgozott hosszú éveken át, köztük dr. Tolnai Kata állatorvossal, aki jelenleg az egyik szekszárdi állatorvosi rendelő szakmai vezetője.
A intézmény mögött lévő cég a SYN-VET Állatgyógyászati Kft., amelynek Tolnai is tulajdonosa meghökkentően sikeres, 2022 és 2023 tekintetében 283 %-os bevételnövekményt produkált.
Adódik a kérdés, hogy vajon nem zavarja a botránypolitikust az újabb "szekszárdi állatorvosi csoda", ha már a saját rejtélyes gyarapodásában nem lát kivetnivalót? A SYN-VET kiugró eredménye ugyanis messze felülmúlja Hadházyék 2020 és 2023 vonatkozásban realizált 172 %-os progresszióját.
Szekszárdon a hivatalos nyilvántartás szerint 5 db engedélyezett állat-egészségügyi szolgáltató intézmény működik, amely Tolna vármegyei szinten kifejezetten frekventált állatorvosi központtá emeli a várost. Ugyanakkor ez a tény még inkább különös megvilágításba helyezi az említett két cég vitathatatlanul kimagasló sikereit.
A botránypolitikus a fantomszervezetével is képes a varázslatra
Egyébként Hadházy bámulatos sikerszériája. A jobboldali médiumokban "fantomszervezetként" aposztrofált Tisztességes és Igazságos Társadalomért Alapítvány honlapja változatlanul gyakorlatilag nem működik, így továbbra sem lehet tudni, pontosan mi köze van Hadházy Ákos független országgyűlési képviselőnek a szervezethez. Ennek ellenére a szervezet öt év alatt 34 millió forintnyi "egyéb bevételt" realizálni, a legutóbbi, 2023-as pénzügyi beszámoló szerint is tudott 11.000.000 forint adományt bezsebelni.
Mindezt úgy ráadásul. hogy az alapítvány kapcsán a civil szervezetek névjegyzéke képviselőként egyedül Kovács Áron Attila újságírót nevezi meg, mint kuratóriumi tagot. A Transzparens Újságírásért Alapítvány portréjából tudható, hogy Kovács "2013. január 14-én fordult közérdekű adatkéréssel a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztériumhoz (KIM), hogy megtudja, a kedvezményes honosítás lehetőségének bevezetése óta pontosan mely országokból hányan kérték és kapták meg a magyar állampolgárságot. A minisztérium elutasította a kérést, a néhai Potápi Árpád fideszes képviselő egy későbbi parlamenti vitában azzal indokolta az adatok titkosságát, hogy ahol a kérelmezők lakóhelye szerinti állam nem ismeri el a kettős állampolgárság intézményét – például Szlovákiában és Ukrajnában – ez veszélyt jelenthet a magyarság számára. Kovács Áront és a HVG-t ez nem érdekelte, a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) jogvédő szervezet segítségével pert indítottak az adatok kiadásáért. Potápi Árpád ezt követően törvényjavaslatot nyújtott be, melyben nemzetbiztonsági és diplomáciai érdekekre hivatkozva kívánta eltitkolhatóvá tenni a kedvezményesen honosított magyar állampolgárokra vonatkozó adatokat."
Megjegyzések
Megjegyzés küldése